Srpen 2007

heslo a název

7. srpna 2007 v 13:54 | fíša7 |  hamachi síť
Název sítě:strongholdc web
Heslo:crusader

videa

6. srpna 2007 v 9:21 | fíša7 |  videa
Tady jsou nějaká videa z youtube

torrent

3. srpna 2007 v 15:22 | fíša7 |  torrent

Jakej je můj blog

2. srpna 2007 v 20:55 | fíša7 |  ankety !!HLASUJTE!!
??????????

minihry

2. srpna 2007 v 20:46 | fíša7 |  minihry download
Super Castle Attack v2.0
download


Castle Attack 2
download

hrady panovníků

2. srpna 2007 v 20:42 | fíša7 |  hrady panovníků
Richard-Lví srdce
Lvího Srdce hrad.jpg


Saladin
saladinův hrad.jpg

Kalif
caliphův hrad.jpg

Sultán
Sultánův hrad.jpg

Vlk
vlkův hrad1.jpg


Prase
pigův hrad.jpg


Had
Hadův hrad.jpg

Krysa
Krysův hrad.jpg


doplňkové jednotky

2. srpna 2007 v 20:29 | fíša7 |  jednotky
Obrazek
Inženýr
30 zlata
Inženýr je super jednotka, umí postavit katapulty, obléhací věže balisty.......Já ho využiju hodně.
Do věží se hodí a do boje taky. Není to bojoví jednotka ale je dobrá.
Obrazek
Tunelář
30 zlata
Tuneláře ja nevyužívám vůbec. Hodí se akorát na bourání hradeb a věží ale moc neubírá. Pro mě je na nic.
Obrazek
Žebříkář
4 zlata
Nejlevnější jednotka, jediné co umí je běžet k hradbám a držet žebřík než kněmu někdo přijde a vyleze.
Je slabý a skoro všichni umřou než dojdou k hradbám. Já ho osobně moc nevyužiju.
Obrazek
Mnich
10 zlata
Mnich je obdoba kopiníka. Nechodí tak rychle, neumí lézt po žebříku ani nekopá příkopy, ale výdrží se blíží kušiníkovi a je celkem levný - za tu samou cenu si koupíte dva otroky. Já ho moc nevyužívám
.................................................................................................................................
Obrazek
Obléhací prak
150 zlata
Obsluha: 3 inženýři
Obléhací prak je jednen z nejlepších dobyvacích strojů. Střílí vysokým obloukem a jeho dostřel je na tom také velmi dobře, takže pokud chcete rozbít věže nepřítele, použijte ho. Navíc díky tomu, že střílí obloukem, můžete nepřítelovi přestřelit hrady a zničit mu tak budovy, a tím mu zničit ekonomiku. Jeho nevýhodou je nepohyblivost, takže pokud ho postavíte příliš daleko od nepřátelského hradu, ztvrdne tam navždy. Osobně se mi zdá jako velmi dobrý a můžete to vidět u vlka, který Vás někdy naštve, když se vám všechno bortí pod salvou kamenů. Může vystřelovat krávu s morem.
Obrazek
Katapult
150 zlata
Obsluha: 2 inženýři
Katapult je syn obléhacího praku. Střílí na menší vzdálenost než větší otec, ale za to je pohybllivý, což je jeho velká přednost. Dále nestřílí obloukem, ale přímou ranou, což je dobré jen na Kalifovy věže. Každopádně se víc vyplatí dělat obléhací prak, protože delší dostřel je využitelnější. Je ale pravda, že ho též často vužívám.Může vystřelovat krávu s morem.
Obrazek
Zápalná balista
150 zlata
Obsluha: 2 inženýři
Když už jsme u rodiných vztahů, zápalná balista je tetička balisty na hradbách. Umí podpalovat budovy, podpalovat dehet a zabíjet vojáky. Každopádně vám život dost znepříjemní, protože na pár ran zabijí cokoliv. Dejte si pozor, je poměrně náchylná na zničení šípy i na blízko mečem.Přesto ji využívám skoro pořád.
Obrazek
Beranidlo
150 zlata
Obsluha: 4 inženýři
K beranidlu Vám toho mnoho neřeknu, protože jsem ho skoro nikdy nevyužil. V historických kampaních jsem s ním dobýval. Má docela velkou výdrž a ničí hradby raz dva. Brány a věže ničí taky dost rychle. Víc o něm vážně nevím.
Obrazek
Dobyvací věž
150 zlata
Obsluha: 4 inženýři
Dobyvací věž jen vnuk žebříkáře. Je to ten nejelegantnější způsob zlikvidování nepřítele. Zbylé inženýry využijte do zápalných balist. Každopádně já ji využívám skoro na všechny panovníky a je dobré ji kombinovat s palcátníky. Je poměrně pomalá, za to má však pěknou výdrž a pokud se dostane na hradby je téměř nezničitelná, neboť jí nepřátelské jednotky nemohou zničit, jde to jen katapulty na hradbách. Rozhodně se vyplatí na Saladina!
................................................................................................................................
Obrazek
Obraná balista
50 zlata a kamená věž za 35 nebo 40 kamenů
Obsluha: 2 inženýři
Je dobrá hlavně pro ničení katapultů a obléhacích praků, protože má větší dostřel než lukostřelci. Já ji používám pořád, je lépe využitelná než obranné katapulty. Neumí střílet ohnivé šípy, což je trochu škoda, ale jinak pro ni najdete využití skoro všude.
Obrazek
Obranný katapult
50 zlata a kamená věž za 35 nebo 40 kamenů
Obsluha: 2 inženýři
Katapult je dobrý proti velkému množství nepřátel najednou, protože když jedou ranou padne 5 rytířů, je to docela síla. Navíc dobře ničí katapulty, štíty, balisty a obléhací praky. osobně raději používám balistu, ale je to věc názoru.

evropské jednotky

2. srpna 2007 v 20:16 | fíša7 |  jednotky
Lukostřelec
12 zlata + luk
Tato jednotka je ze všech nejvšestranější, protože umí kopat příkopy, lézt po žebříku a hlavně umí střílet. Není nejsilnější v útoku, ani nemá tolik životů, ale je poměrně levný, takže u něj jistě najdete využití.
Kopiník
8 zlata + kopí
Kopiník není nejpoužívanější jednotkou - sice umí kopat příkopy a lézt po žebříku, ale nejhorší je, že ho zabije takřka každý šíp. Při nejlepším vydrží tři rány lukostřelce. Používají ho nejslabší králové - Krysa a Had. Já ho skoro nikdy nevyužívám.
Palcátník
20 zlata + palcát + kožená zbroj
Pro palcátníka existují rozličné názvy. Palcátník, řemdiháč, mlatař i pigáček. My se budeme držet palcátníka. Palcátník je jedna z nejlepších jednotek. Je rychlá, rychlejší je jen kůň, poměrně silná ( o trochu slabší arabský bojovník), umí kopat příkopy, lézt po žebříku a má poměrně velkou sílu i výdrž. Je to jedna z nejefektivnějších jednotek a dá se využít prakticky všude.
Kušiník
20 zlata + kuš + kožená zbroj
Kušiník je dobrá jednotka hlavně na těžkooděnce. Halapartník a rytíř jsou tím pravým příkladem. Nevýhoda kušiníka je pomalé nabíjení a také to, že neumí kopat příkopy ani neleze po žebříku. Chodí pomaleji, takže se velmi hodí na obranu věží, avšak na útok se dá využít též. Každopádně má o dost větší výdrž a sílu střely než lučištník.
Halapartník
20 zlata + halapartma + kovová zbroj
Halapartník je povinností pro Vlka a Lvího srdce. Hádejte proč. Protože to je jediná obrněná jednotka kopající příkopy. Dá se tedy využít na kopání příkopů, je o něco rychlejší než rytíř, ale je o trochu slabší a hlavně má slabí útok (podobný kopiníkovi). Dá se využít jako shazovač žebříků, také když nemáte dostatek železa na to, abyste kovali meče, ale jinak věřte, že je výhodnější používat rytíře.
Rytíř
40 zlata + meč + kovová zbroj
Rytíř je nejsilnější jednotka ve hře. Její problém tkví v jediném - je příliš pomalý. Také Vám může vadit, že neumí lézt po žebříku nebo kopat příkopy, ale vážně, co byste od těžkooděnce čekali. Je vyníkajíci na obranu hradu, pokud s ním dobýváte, musíte počítat s tím, že bude poslední příchozí na bojiště. Pokud vašk prosazujete rychlost, asi Vám bude spíše vyhavovat rytíř na koni.
Rytíř na koni
40 zlata + meč + kovová zbroj + kůň
Rytíř na koni je velmi drahá záležitost, ale vyplatí se ho mít jako triumf v rukávu. Je jedna z nejlepších jednotek vůbec. Je rychlá, silná z hlediska výdrže i síly. Pokud to ale vezmeme z té druhé strany, stáje stojí 400 zlata a 10 dřeva pro čtyři koně, takže jeho cena vystopá na 140 zlata + meč + kovová zbroj + 2,5 dřeva. Samozdřejmě neumí kopat příkopy a neumí stát na hradbách - i když pokud jsou místa plná vojáků a počítač to nezvládá, snadno se stane, že se na hradbách setkají arabský lukostřelec na koni s evropským rytířem na koni.

panovníci

2. srpna 2007 v 20:07 | fíša7 |  panovníci
Krysa
Obtížnost: Lehká
evropský panovník
Nejslabší panovník ve hře. Používá jenom lukostřelce a kopiníky, není žádná hrozba. Zdolat ho je snadné, stačí na něj pár lučištníků na koni a pár palcátníků.Prostě krysa.
Had
Obtížnost: Střední
evropský panovník
Nepříjemný nepřítel. Podpaluje budovy, občas ničí věže katapulty, ale stále patří k nejslabším protivníkům ve hře. Používá rád arabské jednotky, jsou to otroci, vrhači kamene, arabští lukostřelci. Používá dále inženýry, kopiníky, lukostřelce, katapulty. Dělá si příkopy. Ale není ho těžké zdolat.
Prase
Obtížnost: Střední - těžká
evropský panovník
Prase má dobrou taktiku. Má nízké hradby, čehož se dá využít, hrad dobře kryje branou a věžemi u brány má spoustu příkopů. Používá palcátníky, kušiníky a inženýry. Z dobyvačných strojů používá beranidla a katapulty. Na hradě má většinou dvě věže.
Vlk
Obtížnost: Velmi těžká
evropský panovník
Staví si největší hrad ve hře a je taky nejsilnějším nepřítelem ze všech. . Používá lukostřelce na koních, arabské i evropské lukostřelce, kušostřelce, obrněné halapartníky a obrněnce. Dále inženýry, z dobvacích strojů obléhací praky, katapulty a zápalné balisty. Na hradbách má balisty či katapulty.Hrad je obkopaný vodou, pár příkopů a má zápalné balisty.
Saladin
Obtížnost: Těžká
Arabský panovník
Velice dobrý arabský nepřítel. Dokáže si dobře udržet peníze i při krušných chvílích. Umí dobře prosperovat v poušti. Na jeho oblíbených kulatých věžích bývají katapulty a balisty. Hrad má podobný typ jako Lví srdce, ale z hradeb mu vybíhají nové hradby a jako ukončení používá kulaté věže. Používá příkopy. Jeho hrad se dá dobře zapálit, stačí pár otroků nebo balistů, a potom katapulty a hurááá do hradu.
Kalif
Obtížnost: Střední
arabský panovník
Kalif je z arabských panovníků nejpovedenější z hlediska vzhledu. Je to krutovládce. Po zničení jedné hospody jde absolutně ke dnu a jen těžko se ze dna vzpamatovává. Má podobnou taktiku jako Saladin. Jeho oblibou je zapalovat budovy podobně jako u Hada. Nezapomeňte na studny! Používá otroky, arabské lukostřelce, lukostřelce na koních, vrhače ohně, inženýry, arabské bojovníky, z dobyvačných strojů katapulty, zápalné balisty. staví si hrady do obdélníku a na něm má samé věže s arabskými lučištníky a s kotlíky. Dá se dobře zničit katapultem nebo dobyvačnou věží s palcátníky.
Sultan
Obtížnost: Lehká - Střední
arabský panovník
Je spíše básníkem než válečníkem. Pokud máte stáhnutou češtinu, zjistíte,že pořád mluví o velbloudech (to není nic dobrého), a nebo že už oáza u Sultána vysychá ( hurá, jdeme dobývat!). Jeho síla těží v ekonomice, neptřebuje zeleň, neboť jídlo kupuje a staví si zahrádky, takže má plus k popularitě i k vojákům. Používá arabské lukostřelce, vrhače kamenů (nebo taky prakaře, jak chcete) arabské bojovníky a vrhače ohně. Nedělá inženýry, vyvažuje to počtem arabských bojovníků. Dělá si kulaté ohradbení s občasnými vysoými strážnými věžmi.Je dost slabý.
Lví srdce
Obtížnost: Těžká
evropský panovník
Lví srdce je vlastně upravená verze vlka. Nechci Lion Hearta urazit, ale je spíše méně povedenou kopií vlka. Nikdy nepochopím, proč si na čtvercový hrad se čtyřmi tlustými věžmi dává jenom dva lukostřelce a balistu či katapult. Jeho síla je většinou na hradě. Zdá se, že na hradě má pár obrněnců s lukostřelci, ale když vaše statečná armáda umře pod salvou šípů vystřelených z hradu, neníse čemu divit. Abyste přebyli jeho hrad, musíte mít slušnou armádu. Poměrně rychle se rozvijí a tak Vám cobydup na hrad přiskočí armáda obrněnců, což právě neumí vlk. Richard Lví Srdce používá lukostřelce, obrněnce, obrněné halapartníky a inženýry. Na věžích má balisty a katapulty a pozemní dobývací stroje jsou katapul, obléhací prak a beranidlo.